REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

VMI skelbia pirmąjį pajamų deklaravimo etapą: nuo šiandien deklaruoti jau gali savarankiškai dirbantieji

 

2020 m. balandžio 15 d., Šiauliai. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt) 205 tūkst. šalies gyventojų, tarp kurių yra ir 15 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų, vykdančių individualią veiklą[1], suformuotos metinės pajamų deklaracijos. Deklaracijas šiemet reikia pateikti ir mokesčius sumokėti iki liepos 1 d.[2]

Pernai 104 tūkst. individualią veiklą pagal pažymą vykdančių šalies gyventojų deklaravo 86 mln. gyventojų pajamų mokesčio (GPM), o 93 tūkst. vykdžiusių veiklą įsigijus verslo liudijimą – 8,2 mln. eurų GPM. Iš šios sumos 436 tūkst. eurų GPM sumokėjo 7 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų, įsigijusių verslo liudijimus.

„Šiųmetis deklaravimas vyks dviem etapais. Pirmas etapas skirtas savarankiškai dirbantiesiems, kurie šiandien ir pradeda deklaruoti, o antrame etape,  nuo balandžio 22-osios, prie jų prisijungs ir visi kiti gyventojai, – sako Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Auksė Tutkutė, pridurdama, kad skirtingai nei didžiajai daliai gyventojų (apie 75 proc.), kuriems VMI pateikia pilnai suformuotas deklaracijas, savarankiškai dirbantys gyventojai disponuoja tam tikra tik jiems žinoma informacija, todėl jiems tenka ir daugiau patiems prisidėti pildant pajamų deklaraciją. – Kitoks ir deklaravimo terminas: jo pabaiga nukelta dviem mėnesiais vėliau. Taigi deklaruoti bus ir daugiau laiko, ir, tikimės, deklaruoti bus lengviau. Keičiasi deklaravimo principas: vietoj pilkos GPM308 formos, deklaruosime klausimų – atsakymų principu.“

Individualią veiklą vykdantiems gyventojams, žingsnis po žingsnio, atsakant į vedlio pateikiamus klausimus, reikės informaciją papildyti savo turimais duomenimis.

VMI, kaip ir kasmet, gautus trečiųjų šaltinių duomenis susistemina bei sukelia į EDS. Pildant deklaraciją EDS vedlyje, gyventojų pateikiama informacija yra išsaugoma automatiškai, todėl nutraukus ir vėliau tęsiant darbą informacijos gyventojui suvesti pakartotinai nereikės.

Konsultacijas telefonu šiemet teiks visos apskričių VMI.

Atsižvelgiant į tai, jog dėl karantino VMI paslaugos gali būti teikiamos tik nuotoliniu būdu, ir tai, jog  deklaravimo laikotarpiu konsultacijų poreikis gerokai išauga, VMI konsultacijas telefonu šiemet teiks mokesčių specialistų visoje šalyje. Jei pildant deklaraciją e. būdu gyventojams kils klausimų, pasikonsultuoti jie gali ne tik paskambinę 1882, bet ir bet kuriuo papildomu telefonu, kurių ilgieji numeriai yra skelbiami VMI interneto svetainėje.

Gyventojai, kurie vykdo individualią veiklą, tačiau neturi galimybės deklaracijos pildyti e. būdu per EDS, jiems deklaraciją padės užpildyti konsultantai, paskambinus 1882.

Savarankiškai pajamas deklaruojantieji aktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei individualią veiklai vykdantiems skirtą vedlio videogidą galima rasti adresu www.vmi.lt, išsamius paaiškinimus – VMI vaizdo kanale. Taip pat aktuali informacija, susijusi su deklaravimu, skelbiama socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje:

www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Gyventojai jau gali skirti paramą.

Šiaulių AVMI primena, jog skirti pajamų mokesčio dalį paramai prašymų teikimo tvarka ir forma nesikeičia (FR0512, 4 versija), ją galima pateikti prisijungus prie EDS. Paremti organizacijas, partijas, profesines sąjungas ar meno kūrėjus šiais metais galima iki liepos 1 d. Informacija, kaip paprasčiausia tą padaryti e. būdu, yra čia:

https://www.vmi.lt/cms/gpm-dalis-paramai.

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________

[1] Veiklą pagal pažymą yra įregistravę – beveik 146,8 tūkst. šalies gyventojų, tarp kurių – per 11 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų;  o verslo liudijimą įsigiję – šalyje 58,5 tūkst., Šiaulių apskrityje – per 4 tūkst. gyventojų.

[2] Savarankiškai dirbantiems gyventojams, kurių vykdoma veikla yra įtraukta į ekonominių veiklų, apribotų dėl COVID-19 sąrašą, automatiškai taikomos mokestinės pagalbos priemonės.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: