REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursui karantinas netrukdėBalandžio 20 dieną paskelbti 52-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso šalies etapo laimėtojai. Šiemet į konkursą atkeliavo 194 mokinių darbai iš visos šalies (didesnio komisijos dėmesio sulaukė 108). Daugiausiai darbų tradiciškai pristatyta poezijos sekcijai.
Nors Jaunųjų filologų konkursai kasmet vyksta vis kitoje Lietuvos vietoje, šiemetinis konkursas buvo organizuojamas nuotoliniu būdu. Jaunųjų kūrėjų darbus vertino rašytojai, literatūros tyrėjai ir kalbininkai, vertėjai, tautosakininkai. Vertintojai su atrinktaisiais mokiniais pagal galimybes bendravo elektroniniu paštu, telefonu, internetinėmis pokalbių programomis.
Tarp prizininkų Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientas Gabrielius Leščinskas (jo mokytoja Vita Šventickienė), konkursui pristatęs esė ,,Rojaus meno galerija“. Pernai Gabrielius taip pat dalyvavo konkurse, bet tąkart laureatu netapo. Šiemet jis  už labai gerą publicistiką ir eseistiką apdovanotas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II laipsnio diplomu. Publicistikos ir eseistikos sekcijos pirmininkė, rašytoja ir žurnalistė Gintarė Adomaitytė Gabrieliaus esė vertino labai palankiai. Konkurso dalyvių darbų apžvalgoje ji rašo: ,,Rojaus meno galerija” – temperamentinga, jautri, menotyrinėmis  įžvalgomis persmelkta esė, aprėpianti  praėjusių laikų ir dabarties gyvenimo būdo savastį, išsikerojusius  stereotipus. Dailininkai Frida Kahlo, Vincentas van Gogas, dramaturgas ir poetas Viljamas Šekspyras –  pagrindiniai šios esė veikėjai. Ne mežiau svarbus ir pats pasakotojas, pradedantis savo rašinį itin aistringai, net piktai, nuožmiai. Ne kiekvienas skaitytojas atlaikys tokią įžangą, bet iškentėti verta. Pasakojimas sodrus, gaivinantis atmintį (jei esi išsilavinęs žmpgus) arba suteikiantis įdomių žinių (jei išsilavinti dar nespėjai). Autorius aptaria santykius tradicinėje lietuviškoje šeimoje (remiamasi asmenine patirtimi), atskleidžia feminizmo niuansus, svarsto apie psichologinius ir psichinius sutrikimus, homoseksualumą ir visuomenės požiūrį į jį. Gabrielius Leščinskas neslepia noro šokiruoti visuomenę. Jo intonacijos ir karingos, ir balansuojančios ties isterijos riba (labiausiai įžangoje), o vietomis neįtikėtinai švelnios. Rašoma antruoju asmeniu, kreipiniai ,,O, neramioji siela”, ,,O, nerimastingoji siela” sukuria ir įtampą, ir atokvėpį. Deja, ne visi sakiniai sklandūs, retsykiais rašoma biurokratine kalba. Ydinga laikau štai tokią formuluotę: ,,O kur dar tokie  žymūs kūrėja kaip…” Jei šį Gabrieliaus rašinį lyginsime su pernykščiu, tai privalu pasakyti: didelis žingsnis žengtas pirmyn – labai didelis žingsnis…”
Apie tai, ką jam pačiam reiškia dalyvavimas tokiuose konkursuose, jaunasis menininkas sako: ,,Dalyvavimas filologų konkurse buvo viena didelė kelionė, kurią pradėjau vienuoliktoje klasėje. Vertintojų kritika ir pastabos leido tobulėti, ieškoti savęs, eksperimentuoti. Šiais metais Lietuvos žurnalistės, rašytojos Gintarės Adomaitytės pasakyti žodžiai, jog labai stipriai patobulėjau, pradžiugino. Nesitikėjau, kad šių metų darbas bus įvertintas taip teigiamai. Turiu prisipažinti, kad per kelis rašymo mėnesius darbas buvo pradėjęs įgristi. Bet, atrodo, užsimerki ir vėl matai „Rojaus meno galerijos“ eilutes, veikėjus, kūrinyje nagrinėjamas problemas. Tuomet vėl tęsdavau darbą…Taip pat širdį sušildė ir kultūros gyvenimo žurnalo jaunimui redaktorės Audronės Daugnorienės noras publikuoti mano rašinį „Pašvaistėje“ arba „Naujojoje Romuvoje“.
Sveikiname Gabrielių Leščinską ir laukiame jo esė ,,Rojaus meno galerijoje“ viename iš minėtų leidinių!

 

KLIG* naujienlaiškio informacija
_________________________
*KLIG – Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija
  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: