Diskriminacija nugalėta arba kaip 7 jaunuoliai keliavo tolerancijos ieškoti (nuotraukos)

Ehh, kaip kartais nepastebime kaip greitai bėga laikas, kaip prieš mūsų akis keičiasi žmonės, aplinka… Viena mergaitė net nepastebėjo, kaip prabėgo metai nuo jaunimo mainų „PBA – MAKE THE MOVE“, vykusių Portugalijoje, marmaledu pargarsėjusiame miestelyje. Šioje neformalioje, visiškai kitokioje, nežinomoje terpėje gimė trijų, nerealių, įdomių, smagių, kūrybingų projektų idėjos. Vienas iš jų jau buvo įgyvendintas lapkričio – gruodžio mėnesiais, kalnuotoje Kroatijoje. Į šią šalį susirinko jaunuoliai iš 6 skirtingų valstybių – Rusijos, Suomijos, Kroatijos, Albanijos, Lietuvos, Bulgarijos. Pagrindinis šių jaunimo mainų tikslas – netradicinėmis (ir gal truputį tradicinėmis): šokių, teatru, muzika, mozaikomis, įvairiais garsais kovoti prieš diskriminaciją ir skatinti toleranciją tarp skirtingo amžiaus, lyties, sveikatos būklės jaunuolių. Šio projekto metu buvo sukurta tarpkultūrinė, tarptautinė dimensija. Štai Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro narių atsiliepimai apie šį projektą:

Greta „Labas, iš projekto tikėjausi daug, daug ir gavau. Galbūt mano lūkesčiai buvo per dideli, tikėjausi , jog mus daugiau orientuos į kovojimą su diskriminacija, tačiau laikas praleistas su nuostabiais žmonėmis iš kitų šalių, pateisino lūkesčius. Visi esame skirtingi, į viską žiūrime savaip, buvo įdomu ieškoti kompromisų drauge. Išmokau daug žodžių kitomis kalbomis pvz: kaip kroatiškai pasakyti ačiū, rusiškai ir armėniškai pasakyti aš tave myliu, ir t.t.“

Denas: „Tikėjausi susirasti naujų pažinčių pagilinti žinias apie diskriminacija patobulinti anglų kalbos įgūdžius. Projekte išmokau ne tik tai, bet dar išmokau apie netradicinį meną. Projektas mane pastūmėjo į menų atšakų domėjimąsi. Po projekto netikėtai pradėjau mokintis grot gitara“

Anupras „Visų pirmiausia labai apsidžiaugiau, kad vykstu į tarptautinius mainus.
Papildžiau savo žinias apie muziką, apie netradicinį meną, sutikau daug įdomių žmonių, suradau draugų iš kitų šalių.
Kalbant apie kompetencijas – pagerinau savo komunikavimo kompetenciją – tiek gimtąja, tiek užsienio kalbomis, atvėriau platesnes duris į lyderystę.“

Gabrielė „Prieš važiuojant į Kroatiją buvo labai didelė baimė ir nepasitikėjimas savo anglų kalbos įgūdžiais, bet projektui prasidėjus, tai didelių nepatogumų nesukėlė. Maniau, jog didelis dėmesys bus skiriamas diskusijoms apie diskriminaciją, dienotvarkė bus įtempta, bet didžiąją laiko dalį skyrėme įvairaus tipo menui (muzika, dailė, šokiai, netradicinis menas). Anaiptol projektas paliko neišdildomus įspūdžius: susipažinau su įdomiais žmonėmis, išmokau keletą žodžių kroatiškai, bandžiau kalbėti net rusiškai (kas niekada nebuvo mano stiprioji pusė), dar labiau įsidrąsinau bendrauti su nepažįstamais ir net ne savo gimtąja kalba, sužinojau keletą įdomių faktų apie kitas šalis (pvz.: armėnai turi itin gerą humoro jausmą), taip pat užsinorėjau būti dar aktyvesne ir domėtis kitomis kultūromis. Labiausiai džiaugiuosi, kad ir projektui pasibaigus dar ir dabar palaikau ryšius su jo dalyviais, katu norime ir tikimės parašyti projektą. Tai tiek. Kol kas.“

Domas „Iš projekto tikėjaus labiau to pavadinkim darbo su diskriminacija. O kadangi šitoks tarptautinis projektas man kol kas yra pirmas, jis pranoko lūkesčius. O išmokau tai iš bambuko padaryt egle ir skudučius , kelis kroatiškus ir suomiškus žodžius.“

Kristina „Projektas Kroatijoje giliai įsirėžė man į atmintį. Tai ne pirmieji jaunimo mainai kuriuose dalyvavau, todėl jau žinojau ko maždaug reikia tikėtis. Lūkesčiai tikrai buvo patenkinti. Susipažinau su neįtikėtinai įdomiais žmonėmis, išmokau atlaidžiau žiūrėti į aplinkinių trūkumus, nes pagaliau suvokiau, kad niekas niekada nebus tobulas. Labai daug patirties įgijau iš meninės pusės, nes turėjau progą dalyvauti dailės, šokių, muzikos ir net vaidybos užsiėmimuose. Galbūt dar verta paminėti, jog į savo „Gyvenimo bagažą” įsidėjau puikius įspūdžius ir atsiminimus apie Kroatiją, taip pat sulaužiau savo nusistatytą išankstinę nuomonę ir susikurtus stereotipus apie kai kurių tautų žmones. „Lets art” projektas taip pat man padėjo pradėti labiau pasitikėti savimi ir būti tokia kokia esu, nebekreipiant dėmesio į aplinkinių nuomonę.“

Samanta „Turbūt kaip ir daugelis, iš projekto tikėjaus gero ir turiningo praleisto laiko. Šie lūkesčiai pasitvirtino 150%. Taip pat labai norėjau pagilinti savo anglų žinias bendraujant su kitos tautos žmonėmis ir man tai pavyko. Ne gana to susipažinau su dauguma dalyvių ir su kai kuriais iš jų ir dabar palaikau ryšį, dėl to esu labai patenkinta. Po šio projekto įgijau daugiau pasitikėjimo savimi, kadangi gana dažnai reikėjo reikšti savo mintis ir ne bet kaip, o anglų kalba. Kaip ir minėjau, patobulinau anglų žinias, išmokau keletą žodžių kroatų, suomių kalba. Tai pat nemažai sužinojau apie kroatų švietimo sistemą, tradicinius patiekalus ir žymiausias vietas. Todėl tikrai nesigailiu, jog praleidau Kroatijoje augiau nei savaitė. Tai didžiulis nuotykis mano gyvenime. :))“

Šie jaunuoliai buvo Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro delegacija, jie reprezentavo ne tik save, bet ir visą organizaciją. Projektas Jiems padėjo ne tik praplėsti draugų ratą, bet ir įgyti naujų/naudingų kompetencijų, įgūdžių, žinių… Tačiau jaunimo centras šiais metais neapsiribos tik šiais jaunimo mainais, laukite tęsinio ir kaip jau buvo minėti – tai tiek, kol kas. AČIŪ tariame projekto vykdytojams.

Projektas finansuotas Erasmus+ programos

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite pasinaudoti HTML žymomis ir atributais:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>