Šv. Florijono paminklas.

 

 

Buvimo vieta

Kuršėnų miesto centras, prie Kuršėnų gaisrinės, Gaisrininkų g. 2.

 

Atsiradimo laikas

1997 m. – paminklas pastatytas Kuršėnų gaisrinės kieme.

 

Trumpa istorija

Šv. Florijonas buvo romėnų karys, atsivertęs į krikščionybę ir už tai nukankintas apie 304–uosius metus Šv. Florijonas garsėjo stebuklingai vienu kibiru vandens užgesinęs degantį namą. Mirė ne savo mirtimi – buvo pririštas prie girnapustės ir įmestas į Ennso upę Austrijoje. Šv. Florijonas laikomas gelbėtoju nuo gaisrų bei Austrijos globėju.

Lietuvoje šis šventasis dar vadinamas Flioreliu, Fliureliu, Flurijonu. Jo atvaizdai labai populiarūs lietuvių liaudies skulptūroje. Šis siužetas ypač dažnas Žemaitijoje. Žmonės tiki, kad jis saugo nuo gaisro. Šis šventasis vaizduojamas kaip romėnų karys, gesinantis degantį namą. Šv. Florijonas rankoje laiko vėliavą su kryžiumi, ant galvos yra užsidėjęs šalmą. Dažnai greta jo skulptūros būna ir namelis, tačiau kartais šventasis pavaizduotas tik su kibiru vandens.

 

Išvaizda

Skulptūroje Kuršėnuose, Šv. Florijonas vaizduojamas su šalmu, apsiavęs ilgą puspaltį, panašus į karį, nešinas kibiru vandens.

 

Esminiai išvaizdos pasikeitimai

Nėra minima jokių išvaizdos pasikeitimų, todėl manoma, kad paminklo išvaizda nekito nuo jo pastatymo laikų.

 

Autorius

Nežinomas liaudies meistras.

 

Meninė architektūrinė vertė

Žmonės tiki, kad Šv. Florijonas saugo nuo gaisro, todėl turbūt neatsitiktinai ši skulptūrėlė pastatyta miesto gaisrinės kiemelyje.

 

Numatomos rekonstrukcijos

Šiuo metu nenumatoma jokių rekonstrukcijų.