REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Šiaulių rajono proginis kalendorius, skirtas Lietuvos valstybės šimtmečiui

2018 m. vasario 16-oji, šimtosios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės,  bus išskirtinė sukaktis. Ji ženklina pradėtą kurti nepriklausomos demokratinės Lietuvos valstybės istoriją, pirmą ryžtingą žingsnį į dabartinę modernią Lietuvos valstybę.

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, pasitikdama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, parengė savito politinio pobūdžio 2018 metų kalendorių „Lietuvos šimtmečio atspindžiai Šiaulių rajone“. Tai pirmasis bibliotekos, kaip naujos leidyklos leidinys (jam suteiktas ISBN numeris), kuriame  daug enciklopedinio pobūdžio kraštotyrinės informacijos, apimančios laikotarpį nuo 1918 iki 2018 metų.

Kalendoriuje gausu įvairiose rajono vietovėse buvusių ir esančių paminklų, tarpukario ir dabarties politinių įvykių nuotraukų, susijusių su Lietuvos valstybės atkūrimo simboliais: žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimu bei kitų svarbių, o kartais ir skaudžių politinių įvykių įprasminimu. Kalendoriuje biogramų forma pateikiama informacija apie žymius Šiaulių rajone gimusius ar gyvenusius žmones ir svarbiausius politinius įvykius, apimančius šimtmečio laikotarpį. Tai ir savivaldos (pirmųjų valsčių, tarybų) kūrimasis, vykusios kovos su bermontininkais, partizaninis karas pokariu ir pan.

Kalendoriuje pristatomi įvairūs žmonės – savanoriai, Lietuvos kariuomenės karininkai, ūkininkai, mokytojai, rašytojai, inžinieriai, aviatoriai, dvasininkai, partizanai, prie sovietmečio neprisitaikę asmenys, Sąjūdžio aktyvistai, pirmųjų rajonų tarybų kūrėjai, dabarties politiniai veikėjai. Pateikiamos žinios ir apie tuos, kurie labiausiai prisidėjo prie lietuvybės nacionalinio puoselėjimo nepriklausomybės priešaušriu, prie Lietuvos valstybės, jos kariuomenės kūrimo tarpukariu arba jų atkūrimo po Antrojo pasaulinio karo ir šiomis dienomis. Informacija grupuojama chronologine seka pagal mėnesius ir dienas.

Medžiagos atrinkimas ir pateikimas leidiniui pareikalavo daug kruopštaus darbo, peržiūrėta daugybė leidinių, nuotraukų, analizuota, kurie svarbiausi žmonės ir įvykiai turi būti patalpinti leidinyje.

Kalendorių „Lietuvos šimtmečio atspindžiai Šiaulių rajone“ rengė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos specialistai: leidinio iniciatorė ir redakcinės kolegijos pirmininkė, bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė, l. e. p. direktorės pavaduotojas Almantas Šlivinskas, Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Rita Nesavaitė ir kiti. Be to, nuoširdžiai talkino paveldosaugininkas, rašytojas Vytautas Kirkutis, Šiaulių rajono fotometraštininkas Zigmas Ripinskis, kolekcininkas Petras Kaminskas, kraštotyrininkė Laimutė Varkalienė ir kiti.

Kalendoriaus leidybą rėmė Šiaulių rajono savivaldybė. Jis išleistas A3 formatu, 350 egz. tiražu, ir nors prekyboje jo nebus, jis bus prieinamas Šiaulių miesto ir rajono bibliotekose. Šis leidinys – netradicinis kalendorius, bet skiriamas visiems, kurie domisi Šiaulių rajono politiniais ir istoriniais įvykiais, Lietuvą kūrusiais žymiais mūsų krašto žmonėmis.

Rita Nesavaitė,
Almantas  Šlivinskas

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: