REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje pristatytas 2018 metų publicistikos ir dokumentikos knygų penketukas

Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka kasmet aktyviai dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“, teikdama konkursinę paraišką knygų komplektui gauti ir organizuodama leidinių pristatymus. Keturioliktą kartą vykstančioje akcijoje, pirmą kartą, radosi nauja publicistikos ir dokumentikos knygų kategorija, kurią būtent biblioteka ir laimėjo teikdama paraišką.

2019 m. sausio 30 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka organizavo literatūrinę popietę „Faktai ir neišgalvotos istorijos“, skirtą vienai įdomiausių šiandienos skaitymo skatinimo akcijų, jungiančių knygos mylėtojus, kurios metu pristatytos publicistikos ir dokumentikos knygos.

Popietės pradžioje bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė pristatė visus šių metų knygų penketukų rinkinius, kuriuos sudarė net penkios kategorijos: vaikų, paauglių, knygos suaugusiesiems, poezijos knygos, publicistikos ir dokumentikos leidiniai. Priminė balsavimo sąlygas ir pakvietė pradėti knygų pristatymą. Pirmąją penketuko nominantę Rūtos Oginskaitės knygą „Gib a kuk: pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“ pristatė aktyvi bibliotekos skaitytoja Janina Bartkevičienė. Giedros Radvilavičiūtės „Tekstų persekiojimas: esė apie rašytojus ir žmones“ knygą detaliai reprezentavo buvusi lietuvių kalbos mokytoja Aldona Daučiūnienė. Trečiąją penketuko knygą parašytą Tomo Venclovos „Nelyginant šiaurė magnetą: pašnekesiai su Ellen Hinsey“ pristatė dokumentinio ir publicistinio literatūrinio žanro mėgėja Olga Komarova. Aurimo Švedo parašytą leidinį „Irena Veisaitė: Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ pristatė Vida Burbienė. Penktąją rinkinio knygą parašytą Sigito Parulskio „Amžinybė manęs nejaudina“ kūrybingai ir vaizdžiai su puikia studenčių komanda pristatė Trečiojo amžiaus universiteto atstovė Albina Budreckiene. Be viso to popietėje viešėjo ir vaizdingais knygų pristatymais džiaugėsi Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė. Renginį puošė ir pasimėgauti muzikos garsais kvietė Kuršėnų meno mokyklos mokinės Kornelija Danielaitytė ir Emilija Eigirdaitė (vadovė Hana Mockienė).

Atėjusieji savo simpatijas, balsus labiausiai nusipelniusiai knygai galėjo atiduoti tiesioginiu balsavimo būdu, inovatyviai, pasitelkiant planšetinius kompiuterius. Popietės dalyviai labiausiai žavėjosi Sigito Parulskio eseistikos knyga „Amžinybė manęs nejaudina“, kurioje vaizduojamas žvilgsnis į stingstantį dabarties laiką ir bandymas fiksuoti tikrovę, peržengiant žanro rėmus. Pasak literatūrologės Jūratės Čerškutės, ši knyga tai autentiška kūrybos išpažintis ir teksto rašymo laboratorija, kurioje demonstruojamos vaizduotės kasyklos, o autorius nevengia žaisti skaitytojo dėmesiu, derindamas ir išbandydamas skirtingus pasakojimo būdus bei technikas. Pats autorius savo knygą irgi pristato kaip vientisą pasakojimą – „apie stingstantį laiką ir jame atsispindintį grožį, ir negandą, ir atmintį, ir dar kažką, kas labai konkretu ir sunkiai įvardijama, bet labiausiai ji apie dabartį, apie esamąjį laiką, apie mus, čia gyvenančius ir jaučiančius“.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Nuotraukos
Vidos Ragauskienės

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Birželio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 17 val.  
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki birželio 16 d.
Pirmadieniais-penktadieniais
9 – 19 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Nijolės Sitonytės, Gitanos Evseičikaitės ir Simonos Bagdonaitės – Gubinienės paroda „Meno teorija / tekstilė“.

Birželio 19 d.
18 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Gasienės grafikos darbų parodos „Atradimai“ atidarymas. Paroda veiks iki liepos 26 d. Pirmadieniais – šeštadieniais 10 – 19 val.

EDUKACINĖ VEIKLA

Birželio mėnesį
8 – 17 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salėje aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: