REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Metų knygos rinkimuose – išradingi pristatymai

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje Metų knygos rinkimų akcija prasidėjo dar 2019 m. sausio mėnesį.

Kasmet jau nuo 2005 metų Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, LRT, Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kvietė skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. Akcija skatina Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą. Šių metų knygų vaikams penketukas – spalvotas, ryškus ir savo kūryba nepaliekantis abejingų nei mažiausių, nei didžiausių. Tad Vaikų literatūros skyriuje pirmieji knygą kandidatę pristatė Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ priešmokyklinio amžiaus „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai. Perskaitę Mariaus Marcinkevičiaus ir Aušros Kiudulaitės knygą „Draugystė ant straublio galo“ bibliotekoje vaikai ne tik išreiškė savo emocijas apie pelytės Patricijos ir dramblio Džeraldo draugystę, bet papasakojo ir apie savo geriausius draugus. Susitikimo pabaigoje „pelėdžiukai“ pasinėrė į kūrybines dirbtuves – išsikirpo ir pasigamino dramblio voką. O bibliotekininkė mažiesiems išdalino spalvotus pašto ženklus ir laiškelius, kuriuose savo nuoširdų palinkėjimą geriausiam draugui gerai apmąstę, susikaupę, su priešmokyklinio ugdymo pedagogės-metodininkės Daivos Navickienės ir auklėtojos padėjėjos Ilonos Radavičienės pagalba parašė grįžę į darželį. Vasario 13 dieną Violetos Palčinskaitės eilėraščių knygą „Eilėraščiai iš namų“ pristatė Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 2b klasės mokiniai. Visus juos atlydėjo ne tik mokytoja Danguolė Petrulienė, bet ir artimieji. Bibliotekininkė labai pasidžiaugė vaikais, atėjusiais padeklamuoti eilėraščių. Verta pastebėti, kad skaitant Violetos Palčinskaitės eilėraščius neįmanoma nesišypsoti. Eilėraštukai lengvi, paprasti, nesudėtinga įsiminti mielus, kasdienius gražiausius žodelius. Tad visiškai su ta pačia nuotaika juos meniškai bei raiškiai deklamavo ir antrokėliai. Net dvi knygas pristatė Kuršėnų vaikų globos namų auklėtiniai. Jų pirmoji pasirinkta knyga – Daivos Čepauskaitės „Baisiai gražūs eilėraščiai“. Vaikai labai įdomiai pristatė knygą: raiškiai deklamavo, šmaikščiai skaitė. O štai prasidėjus Neringos Vaitkutės knygos „Klampynių kronikos“ inscenizuotam vaidinimui vyresnioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė net įsijungė kamerą išmaniajame telefone. Ši knyga – su daug paslapčių, šiek tiek kelianti baimę, žadinanti smalsumą versti vis kitą magišką knygos puslapį. Lygiai taip su šokiais ir muzika mažieji ugdytiniai suvaidino kelias scenas. O kuomet pasirodė ir „Baubas“, tai ir buvo visa renginio kulminacija. Visi vienu metu ir bijojome, ir juokėmės.

Tiesa, tikrai nepamiršome balsavimo. Visi dalyvavę akcijoje per išmaniuosius planšetinius kompiuterius atidavė savo balsą už labiausiai patikusią ir į širdelę įstrigusią knygą. Kuršėnų Vytauto Vitkausko Vaikų literatūros skyrius dėkoja visiems dalyviams ir juos šauniai paruošusiems pedagogams.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Kovo mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val. Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai)  „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki kovo 5 d.
Pirmadienį -penktadienį 8 val. -17 val. Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Šiaulių rajono tautodailininkų darbų parodos atidarymas.

Kovo 11 d.
12 val. Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kuršėnų meno mokyklos dailės skyriaus auklėtinių kūrybos darbų parodos atidarymas.

EDUKACINĖ VEIKLA

Kovo mėnesį
8 – 17 val. Pirmadieniai – penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre Keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salėje aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: