REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Integruota pamoka Ginkūnų moksleiviams „Vietovardžiai – istorinė vertybė“

2019 m. gegužės 16 d. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų aštuntos klasės mokiniai kartu su mokytoja Aušra Višniauskiene dalyvavo integruotoje pamokoje, kurią organizavo Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rimvida Linauskienė. Renginys vyko Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Ginkūnų filialo salėje. Vienas žymiausių lietuvių kalbos tyrinėtojų Kazimieras Būga yra rašęs: „Vietų vardais į mus kalba pati žemė. Jos kalbos žodžiai – tai miestų, sodžių, upių, ežerų, balų, girių, kalnų ir kt. vardai“. Minėto kalbininko citata pradėta pamoka „Vietovardžiai – istorinė vertybė“, skirta Lietuvos vietovardžių metams. „Kiekvienas vietovardis yra tarsi praeities kartų laiškas, kurį dabarties žmonėms reikėtų išmokti perskaityti ir išsaugoti ateinančioms kartoms“, taip teigia Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros docentė, mokslų daktarė Filomena Kavoliutė.

Į renginį pakviesta Ona Daukšaitė mokiniams papasakojo Ginkūnų seniūnijos teritorijoje esančių kaimų pavadinimų kilmę, apipintą legendomis. Iš septynių kaimų, keturi (Ginkūnų, Šapnagių, Uosupio, Žuvininkų kaimai) turintys savo vardo kilmės mitus ar legendas, pateikti ir rašytiniuose šaltiniuose. Aštuntokas Justas Klevinskas prisiminė legendą apie Svilės šaltinių „akis“. Bibliotekininkė dalyviams paviešino Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos šiais metais vykdomą projektą „Šiaulių rajono nykstančių ir išnykusių kaimų istorijos“.

Renginio pabaigoje kreiptasi į mokinius – jeigu pasidomės ir sužinos, kaip vadinosi vietovė, kur gimė, augo jo tėvai, seneliai, aiškinsis, kas iš buvusių pavadinimų išliko, kas jau nebeminima – tautos atmintis bus gyva. Svarbu gimtąjį kraštą matyti ne tik pro automobilio langą – žygiai pėsčiomis, dviračiais, aplankant svarbias giminės vietas, taip pat labai daug duoda.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: