REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Dviračių žygis per laukus, upes ir upelius Nuotraukos

Lietuvos vietovardžiai – tai atminties ir kalbos lobynas, o kartu – mūsų protėvių kūrybingumo išraiška. Praturtinkime savo dabartį, juos įamžindami ir prakalbindami naujai“ (Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas).

Lietuvos Respublikos Seimui 2019 – uosius metus paskelbus Vietovardžių metais, kuršėniškiai sukluso ir išsirengė į dviračių žygį visai šeimai „Mūsų upės ir upeliai“. Vaikai, moksleiviai, jaunimas  ir subrendęs  jaunimas, viso keturiasdešimt žmonių, vasariškai tvankią  2019 m. liepos 25 dieną aplankė Ringuvėnus, Ringuvėlės kaimą, kur Ringuva įteka į Ventą, žmonėse vadinamą Santekliu. Matyti upių vaizdai visus labai nuliūdino – upės nusekusios, vanduo žalias, netekantis. Kur prieš keletą metų upės gyvybingai šniokštė, dabar, nors ir labai liūdna, žaliuoja  tylios balos.  Pro Drąsučių kaimo gelstančius laukus  atvykome prie tilto per Ringuvą ties beišnykstančiu  Kalviškių kaimu.  Aplankėme  Kalviškių kaimo nebeveikiančias kapinaites su išlikusias paminklais. Toliau mūsų kelias vingiavo pro nykstantį  Čigonų kaimą link kito tilto per Ringuvą. Nostalgiškai pažvelgėm į buvusios Mašinų remonto gamyklos griuvėsius, nusifotografavome  prie privačioje valdoje eksponuojamo vikšrinio traktoriaus. Pamojavę pralekiančiam traukiniui, nuvykome į Kuršėnų geležinkelio stotį. Čia mūsų laukė istorikas Jonas Kiriliauskas, visose objektuose su meile ir pasididžiavimu savo krašto istorija, pasakojęs apie išnykusius dvarus ir jų šeimininkus, kapinaites, tiltus, geležinkelį,  plėšikus ir geradarius.

Drąsučių gyvenvietėje apžiūrėjome buvusio Daugėlių SMGS  Drenažo cecho griuvėsius. Bibliotekos savanoriai ir žygio dalyviai Kamilė, Otilija, Nida, Rasa, Kipras, Eglė, Gabrielė pasakojo  apie upes, gamyklas,  skaitė eiles, uždavinėjo klausimus, fotografavo, vyr. bibliotekininkė Dovilė Navickaitė kartu su Jonu Kiriliausku visur mus lydėjo ir filmavo.

Įveikę apie trisdešimt kilometrų, atsigaivinę šalta arbata, emocingai ir nuotaikingai, sutemoms gaubiant Kuršėnus, išsiskyrėme iki kitų žygių.

Dviračių žygį organizavo Šiaulių rajono savivaldybės  visuomenės sveikatos biuras, Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka, Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyrius, Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras.

Vida Ragauskienė, žygio koordinatorė

Nuotraukos Dovilės Navickaitės, Gabrielės Skirmantaitės, Eglės Poškutės

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: