REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Ginkūnų bibliotekoje skaitymų popietė „Vaižganto portretas: tekstų mozaika“

2019 m. rugsėjo 12 d. Ginkūnų biblioteka savo skaitytojus pakvietė į popietę, skirtą Juozo Tumo-Vaižganto 150-ųjų gimimo metinėms „Vaižganto portretas: tekstų mozaika“.

Renginį pradėjusi Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rimvida Linauskienė pažymėjo, kad Juozas Tumas-Vaižgantas buvo labai plati ir šakota asmenybė. Kaip sakė vienas jo bendraamžių: „Vaižgantas – ne stiklinė vandens, o visas ežeras“. Jis pirmiausia buvo kunigas, tikras „žmonių kunigas“, labai mylimas, populiarus; rašytojas, publicistas, visuomenininkas, vadintas „Kauno visuomenės nuotaikų barometru“.

Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro. Zubovų mokyklos lietuvių kalbos mokytoja apžvelgė svarbiausius rašytojo gyvenimo ir kūrybos momentus, papasakojo apie jo plačią pasaulėžiūrą, atskleidė darbščią, jautrią, energingą, spalvingą, temperamentingą Vaižganto asmenybę, pabrėžė gilius ir prasmingus jos paliktus pėdsakus.

Bibliotekininkė susirinkusiems akcentavo, kad rašytojas pririnko į savo kūrybos aruodus ne vienas rieškutes deimančiukų – gyvų ir šviesių žmonių paveikslų, jų likimų su polėkiais ir nuopuoliais, gamtos ir kultūros vaizdų. Literatūriniu pseudonimu pasirinko Vaižganto, t. y. linų ir kanapių globėjo, kilusio iš žemės, kankinto, mirusio ir prisikėlusio iš žemės mitologinės būtybės, vardą. Visur drąsiai reiškė savo nuomonę, gal todėl gyvenimas jam nebuvo lengvas. O iš tikro – Vaižgantas lyg skulptorius minkė gyvenimo molį. Rašė nešlifuotu, neišlaižytu, o drėbtiniu stiliumi, kasdienės duonos rupumo žodžiais. Bet iš tų versmių ir „buities sietuvų“ tebetrykšta Vaižganto tekstų skaitymo ir klausymo malonumas, užkabinantis, pagaunantis skaitytoją arba klausytoją.

Popietės dalyviai skaitė ištraukas iš Vaižganto kūrinio „Pragiedruliai“, perskaitytas pasakojimas iš Vaižganto parkerio prisiminimų.

O nuo bibliotekos spaudinių parodos „Skleidęs šviesą ir gerumą“ lentynos nubalusiais plaukais, atviru žvilgsniu mus tyliai stebėjo Vaižgantas, kviesdamas mylėti Lietuvą, dirbti jos žmonių labui, nepamiršti jo kūrybos.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: