REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Įvyko pirmoji Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vykdomo projekto „Medijos – kūrybinės technologijos“ veikla

 

2019 m. rugsėjo 26 d. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro parodų salėje įvyko pirmoji Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vykdomo projekto „Medijos – kūrybinės technologijos“ veikla, diskusinė paskaita „Sutartis su medijomis“. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto tikslas – didinti Šiaulių rajono jaunimo kūrybinių veiklų įvairovę populiarinant technologinę kūrybą per platesnį kultūros paminklų ir kompiuterinių žaidimų kūrimą bei medijų pažinimą. Projektu svarbu informuoti jaunąją kartą, kaip saugiai kurti, naudotis, interpretuoti, teisingai vertinti informaciją jų pamėgtose IT medijose (žaidimuose, socialiniuose tinkluose). O viena iš kūrybinių medijų formų – kompiuteriniai žaidimai, populiarūs ne tik laisvalaikio praleidimui, bet ir gebėjimui kūrybiškai valdyti medijų iššūkius, sukuriant naujus, unikalius kompiuterinius žaidimus ir taip įprasminant naują savo kūrybinės raiškos formą. Sukurtus žaidimus bus galima atskirti nuo programos ir laisvai dalintis, viešinti, eksportuoti į kitas, pvz., Android platformas (planšetes ar mobiliuosius įrenginius).

Pirmąją projektinę veiklą vedė lektorė, skaitmeninių mokymų priemonių naudojimo ugdyme švietimo konsultantė Jolanta Kvedarienė. Dalyvavę įvairių mokyklų 5-8 klasių moksleiviai su mokytojais turėjo galimybę praturtinti savo žinių bagažą apie žalingo turinio atpažinimą internete (socialiniuose tinkluose, žaidimuose), tykančiais pavojais kompiuterinių žaidimų pasaulyje. Visi drauge aiškinosi, kaip kurti legalius ir saugius užsiėmimus internete. Lektorė pristatė skaitmeninio pasaulio statistiką ir kompiuterinių žaidimų vietą joje, analizavo socialinių medijų žemėlapį. Žinoma, neaplenkta ir besaikio interneto, komunikacijos priemonių ir kompiuterinių žaidimų naudojimo pasekmių tema. O kad susitikimas taptų įdomesnis ir žinias jaunimas įsisavintų dar geriau lektorė buvo paruošusi keletą žaismingų klausimų bei užduočių apie informacines technologijas, aktyviausieji apdovanoti prizais. Džiugu, jog moksleiviai aktyviai įsiliejo į diskusiją ir noriai domėjosi nauja informacija. Tokio pat didžiulio būrio informacinių technologijų mėgėjų laukiame ir sekančioje projekto veikloje tai artėjančioje dviejų dienų dieninėje edukacinėje-kūrybinėje žaidimų kūrimo stovykloje, kuri vyks 2019 m. spalio 19-20 d.

Karolina Jasiukevičiūtė,

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėjos pavaduotoja, projekto vadovė

Projektą remia  :

 

Projekto partneris :

Projektą vykdo :

 

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: