REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Antano Budzinsko knygos „Vienatvė – draugė mano…“ sutiktuvės Kuršėnuose

 

Gruodžio 6 dieną 13 valandą Kuršėnuose įvyko Antano Budzinsko knygos „Vienatvė – draugė mano… “ sutiktuvės. Renginys skirtas paminėti jau 9-tą kartą besitęsiančiai akcijai Knygų kalėdos. Jau devintą kartą akcija „Knygų Kalėdos“, kurią inicijavo ir toliau globoja Prezidentė Dalia
Grybauskaitė, po visą Lietuvą skleidžia žinią – dovanokime knygas bibliotekoms ir Vaikų dienos centrams, o vieni kitiems džiaugsmą ir šilumą. Renginį kanklių garsais pradėjo Kuršėnų meno mokyklos mokinys Nojus Vasiliauskas. Jis atliko: Algimanto Bružo „Ežeras“ ir Jono Švedo „Petras armonika groja“ kūrinius (mokytoja Rima Ananjevienė). Antanas Budzinskas (1940–2006) – Šakynos krašto šviesuolis, kraštotyrininkas, bibliotekininkas, literatas, jo darbų kraitėje: trys romanai, daug apsakymų, apysakų, pjesių, humoreskų, epigramų,
eilėraščių, straipsnių, parengta daug vertingų, brandžių kraštotyros darbų, vertimų iš rusų kalbos… Visas rankraščių palikimas po autoriaus mirties perduotas Šiaulių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai.

Popietėje dalyvavo vienas iš knygos sudarytojų, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojas Almantas Šlivinskas, kuris pasakojo, kad A. Budzinsko nepažinojęs, bet, susipažinęs su jo kūryba, pasikalbėjęs su kolegomis, jau neabejojo knygos būtinybe. Vaizdingą Antano Budzinsko kūrybą A. Šlivinskas gretino su lietuvių literatūros klasiku Juozu Baltušiu. Savo prisiminimais, įžvalgomis dalijosi Kuršėnų garbės pilietis, poetas, prozininkas, publicistą Vytautas Kirkutis. Jis ir paragino Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojus sudaryti knygą apie Antaną Budzinską. Vytautas Kirkutis rašytoją apibūdina, kaip uždarą vienišą
asmenybę su didžiu talentu ir užsispyrimu rašyti. Jis teigė, kad parengta knyga – daugiasluoksnė, visapusiškai atskleidusi amžinybėn iškeliavusį kūrėją.

Taip pat trumpai knygą apžvelgė Trečiojo amžiaus universiteto vadovė, buvusi kultūros darbuotoja, pažinojusi Antaną Budzinską – Albina Budreckienė. Ji rašytoją prisimena, kaip įvairių stilių literatą, kuris rašė humoreskas, epigramas, eiles, pasakojimus… Į popietė atvykusi ponia Domicelė iš Raudėnų, pasakojo kad su Antanu Budzinsku prieš 50 metų dirbo Girkautuose. Dviejų galų name ji ten dirbo felčere, o Antanas kitoje pusėje bibliotekoje. Prisimena, kaip niekuo nesiskundžiantį žmogų, dirbusį šaltose ir mažose patalpose. Domicelė kalbėjo: „Kaip būdavo renginys, Antanas eidavo ir kviesdavo žmonės, tikindavo, kaip bus įdomu ir vertinga. Jis ir mano vyrui labai patikdavo, nes užsukdavo pas mus į namus skaitydavo humoreskas“.

Šakynos bibliotekininkė Zina Keturakytė skaitė Antano Budzinko eiles, pasakojo, kaip rankraščiai pirmiausiai atsidūrė jos rankose. Prisimena rašytoją nuo vaikystės, kaip įdomų žmogų, visame kaime vadinamą ne vardu ar pavarde, o rašytoju. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Baltojoje salėje, renginio metu veikė Antano Budzinsko rankraščių ir spaudinių paroda „Užrašytas gyvenimas“, kurią parengė Šakynos ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos struktūrinių teritorinių padalinių darbuotojos. „Eina žmonės ir praeina. Kaip tie metai – ėjo praėjo, gal ne visus ir pastebėti spėjai. Nors kur nepastebėsi: žmonės – pro šalį, o metai – per tave, per tave…( Kirkutis,2009, p. 102)

 

 

Joneta Filinskė
Kuršėnų Vytauto Vitkausko struktūrinio teritorinio padalinio vedėja
Nuotraukos Dovilės Navickaitės

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: