ŠRVMKL 9 – ojo sezono startas be staigmenų (nuotraukos)

Šią savaitę startavo devintasis Šiaulių rajono vyrų mėgėjų krepšinio čempionatas, kuriame 8 komandos varžysis dėl čempionų titulo.

Varžybos vyks dvejais ratais, o po reguliaraus sezono, komandos išsiaiškins nugalėtoją atkrentamosiose rungtynėse.

Pirmajame ture intriga buvo tik Kužiuose, o vieninteliai Gruzdžiai apgynė namų sienas. Pergales iškovojo porų favoritai – SK „Kristalas“, SK „Kuršėnų senukai“, „Ginkūnai“ ir „Gruzdžiai“, o rezultatyviausių žaidėjų sąraše pirmąjį įrašą paliko Arūnas Bačkys iš „Ginkūnų“, surinkęs 30 taškų.

Intriguojanti Kužių ir Kuršėnų akistata

Jau pirmajame ture Kužiuose susitiko vienos favoričių Kužių „Kužiai“ (0/1) ir Kuršėnų SK „Kristalas“ (1/0).

Itin atkakliose rungtynėse pirmavo tiek viena, tiek kita komanda, o pirmajame kėlinuke kužiškiai turėjo ir 10 taškų persvarą. Visgi lemiame ketvirtyje protingiau žaidė kuršėniškiai, kuriems pavyko primesti savo žaidimo stilių ir iškovoti sunkią pirmą pergalę sezone.

Įdomu tai, kad net penki „Kristalo“ krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių, kai tuo tarpu kužiškių gretose į priekį sąstatą tempė trys senieji vilkai – Šapas, Čeputis ir Stundžia, kitų indėlis buvo ne toks žymus.

SK „Kristalo“ atstovas spaudai Benediktas Jonuška akcentavo sunkias rungtynes: „Kužiuose visada yra sunku žaisti, nes jie moka išnaudoti savo salės privalumus. Juo labiau į varžybas susirinkome nepilnos sudėties, buvom tik septyniese“.

„Pradžioje rungtynių visiškai nepataikėme, o kužiškiai sumetė savo metimus ir išsiveržė į priekį. Vėliau keletas pataikytų tritaškių padėjo prisivyti varžovus, bet jie atsakė tuo pačiu ir neleido persverti rezultato, Prie visko prisidėjo ir mūsų įžaidėjo Andriaus Zapalskio čiurnos trauma, todėl likom tik šešiese. Gerai, kad treneris Juozas Staponkus buvo pasiruošęs žaisti.

„Trečiame kėlinyje žaidimas vis dar strigo, bet į rungtynių pabaigą pradėjome tiek gynyboje tiek puolime žaisti agresyviau. Sumesti Juozo Staponkaus baudos metimai, keletas pataikytų Karolio Venclovo ir Ramūno Noručio  metimų pagaliau leido susikrauti pranašumą ir ramiai baigti rungtynes“.

„Pirmą kartą susitikom po praeitų metų finalo, todėl buvo kiek sunkiau žaisti, bet branduolys liko tas pats, tad po truputį, manau, įsižaisim ir į komandą įsilies naujokai“.

„Kužių komanda ryškiai susilpnėjusi po praeito sezono, tačiau visoms komandoms bus sunku su jais žaisti mažoje salėje, kur jie pripratę žaisti“, – vardino Kužių namų salės privalumus B. Jonuška.

Tuo tarpu „Kužių“ treneris Egidijus Averlingis kalbėjo trumpai: „Po pirmųjų varžybų dar nieko daug pasakyti negalime, nes visiškai nauja komanda, bet pastebime, kokia kryptimi dirbti. Manome, kad sezone įsižaidus galime pateikti staigmenų. Rungtynės buvo sunkios, naujai iškeptai komandai žaisti prieš senus patyrusius vilkus buvo sunku. tris kėlinius laikėmės, o ketvirtajame pritrūkome jėgų“.

Kužių „Kužiai“ – Kuršėnų SK „Kristalas“ 70:81
(25:15 15:24 21:18 9:24)

Kužių „Kužiai“: S. Šapas 23, T. Čeputis 12
Kuršėnų SK „Kristalas“: K. Venclovas 17, R. Norutis 15

Kiti rezultatai

Naujo sezono atidarymo rungtynės vyko atnaujintoje pagal visus FIBA standartus Naisių salėje, kur susitiko Naisių „Naisiai“ (0/1) ir SK „Kuršėnų senukai“ (1/0).

Pirmajame kėlinuke spurtavę „senukai“ įgijo dešimt taškų persvarą, kurią stengėsi išlaikyti visų rungtynių metu, ir nors „Naisiai“ nutolti neleido, priartėdavę prie vienženklio deficito, tačiau ketvirtajame kėlinuke pritrūko jėgų ir galutinai palūžo – 68:102.

„Naisių“ ekipos vadovas Gytis Milašauskas akcentavo varžovų lygį: „ Varžovai buvo labai stiprūs, žaidė disciplinuotai, gynėsi gerai ir taikliai metė metimus. O mums nekrito. Gintis taip pat nesisekė“. „Nuo pat pradžios varžovai įgijo 10 taškų skirtumą, retkarčiais prisivydavome iki 7 taškų, bet jie vėl atitrūkdavo ir didindavo skirtumą. Stengsimės atsigauti ir ateityje parodyti geresnius rezultatus“, – žadėjo Gytis Milašauskas.

Naisių „Naisiai“ – Kuršėnų SK „Senukai“ 68:102
(
14:24 22:20 23:28 9:30)

Naisių „Naisiai“: R. Truškauskas 18, A. Baliutavičius 13, G. Milašauskas 13
Kuršėnų SK „Senukai“: D. Brazys 24, O. Medišauskas 18

Vienintelę pergalę namie iškovojo praeitų metų finalinio ketverto dalyviai – Gruzdžių „Gruzdžiai“ (1/0), namie lengvai sudoroję Daugėlių „Flamingą (0/1) rezultatu 87:55.

Itin pakiliai žaidę gruzdžiškiai persvarą susikrovė jau pirmajame kėlinuke (20:9), o iki ilgosios pertraukos jau turėjo 17 taškų pranašumą. Tiesa, daugėliškiai trečiajame ketvirtyje bandė kabintis į rungtynes ir kiek pritrumpino rezultatą, tačiau į gerą komandinį šeimininkų žaidimą, svečių ekipoje bandė atsišaudyti tik Marius Cikanavičius, sužaidęs karjeros rungtynes ir pelnęs 25 taškus, kitų indėlis buvo pernelyg menkas ir Gruzdžiai vieninteliai iš turo dalyvių sugebėjo apginti namų tvirtovę.

Gruzdžių „Gruzdžiai“ – Daugėlių „Flamingas“ 87:55
(20:9 21:15 16:18 30:13)

Gruzdžių „Gruzdžiai“: A.Vozgirdas 21, O. Bugys 15
Daugėlių „Flamingas“: M. Cikanavičius 25, D. Skerstonas 12

Visas rungtynes svečiuose žaidžiantys „Entuziastai“ (0/1) didesnės intrigos į žaidimą Ginkūnuose neįnešė. Nuosekliai didinę rezultatą Ginkūnų „Ginkūnai“ (1/0) jau po pirmos pusės pirmavo 33 taškais, tad likęs laikas tebuvo formalumas ir gera treniruotė ateities rungtynėms.

Net trys Ginkūnų krepšininkai pateko į TOP10 rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką, susikrovę nemenką taškų kraitį, o rezultatyviausiai žaidė kol kas sezono rekordą pasiekęs Arūnas Baškys, pelnęs 30 taškų.

Kuršėniškių gretose pirmais smuikais grojo iš Kuršėnų sporto mokyklos atėję Nedas Daugmaudis ir Paulius Jurašius, pelnę daugiau nei pusę komandos taškų – 25, kitų komandos draugų indėlis buvo nepastebimas, tad atitinkamas ir rezultatas.

Kuršėnų „Entuziastai“ – Ginkūnų „Ginkūnai“ 114:46
(
12:31 10:24 17:32 7:27)

Kuršėnų „Entuziastai“: N. Daugmaudis 15, P. Jurašius 10
Ginkūnų „Ginkūnai“: A. Bačkys 30, A. Volskis 19

Rezultatyviausių žaidėjų trejetuke į pirmą vietą išsiveržia Arūnas Baškys (Ginkūnų „Ginkūnai“), pelnęs 30 taškų, antroje – Marius Cikanavičius (Daugėlių „Flamingas“) vid. 25 tšk., o į trečią kyla Dainius Brazys (SK „Kuršėnų senukai“) – 24 taškai.

Turnyrinę lentelę rasite čia.
Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką bei kitų žaidėjų rezultatyvumą rasite čia.

0 thoughts on “ŠRVMKL 9 – ojo sezono startas be staigmenų (nuotraukos)

• Buvau siandiena paziureti varzybu tarp Ginkunu ir Kuziu, na graziai Kuzius suvyniojo :) idomu tai kad kuziu treneris man primine kairiu treneri, kuris tik skescioaj rankom, bet apie krepsini nenusimano nieko. Turbut stiprioji Kuziu koamndos dalis nuostabus izaidejai :DD Kita vertus Ginkunai sulose labai gerai, saunuoliai vyrai. Si sezona tai kaip matau visiskai kita kuziu komanda.Kaio komentaruose skaiciua, tikrai galejo pavadinima pasikeisti. Nes atejau varzybu ziureti galvodamas kad susitiks senoji kzuiu komanda su gerai pastatyta ginkunu komanda ir bus idomi kova. Bet teko labai nusivilti. Si sezona Kuziai vietoj krepsinio komandos surinko futbolo komanda. Gal sumaise lygas :) Sekmes Ginkunams ;)

• beni, žinok, nelabai suprantu komandų menkinimo. Kažkaip pamirštat žodį „mėgėjai”, žiūriu, kur lygis įvairus, ir žmonės žaidžia ir savo malonumui, tai gal reiktų apseit be epitetų :)

• Tai juk komandu pristatymuose ir buvo akcentuojama, kad visai kita komanda, kartu kaita ir pan. Kam kabinetis?:)

• Diringa says:

Na ka cia galima pasakyti…belieka apgailestauti,kad ir krepsinis ritasi zemyn savo lygiu..suprantama,mazeja zmoniu tuo paciu ir komandu…o ir komentatoriu beveik nelike,kaip Diringos laikais,kurie uzvesdavo karstas diskusijas. Kaip ten bebutu sekmes ir komandoms ir rengejams..

• Lygos lygis iš metų į metus bangavo :) buvo daugiau komandų, buvo mažiau intrigos ir atvirkščiai :) pernai buvo bene įdomiausias ir lygiausias čempionatas per visą istoriją, tad šiemet sunku tą lygį pasivyti, bet neabejoju, kad tų duobių buvo ir bus, bet intriga visad išliks :)